Menu Zamknij

Czym zajmuje się kosmetologia i dermatologia estetyczna?

O ile pojęcie kosmetologia znane jest w społeczeństwie już od dobrych kilku lat, o tyle pojęcie dermatologia estetyczna jest stosunkowo nowe. Warto jednak poznać jego znaczenie, tym bardziej, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która pomaga uporać się w bezpieczny sposób z niedoskonałościami urody. Co to jest kosmetologia? Czym jest dermatologia estetyczna? Odpowiadamy.

Dermatolog od urody

Większość z nas doskonale wie, czym zajmuje się dermatolog. Otóż najprościej rzecz ujmując, leczy on wszelkiego rodzaju choroby skóry. Czasami dotyczą one również kwestii związanych z alergią, dlatego dermatolodzy ściśle współpracują z lekarzami specjalizującymi się w alergologii. Dermatolog to osoba, która ukończyła studia medyczne i odpowiednią specjalizację. Kim jest natomiast dermatolog estetyczny? To lekarz, który nie zajmuje się leczeniem skóry, a wykonywaniem zabiegów, które mają przywrócić jej jędrność, sprężystość, elastyczność czy młody wygląd. Często dermatologia estetyczna zajmuje się również redukowaniem mankamentów urody, które powstają na przykład w konsekwencji wypadków czy innego rodzaju zdarzeń, na które nie mamy wpływu. Ze względu na to, że dermatologią estetyczną trudnią się osoby z tytułem lekarza, mogą one wykonywać zabiegi inwazyjne, które wymagają na przykład nacięć czy pracy z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi, gdy są stosowane niezgodnie z przeznaczeniem.

Kosmetologia – co to?

Wiedząc już, co to jest dermatologia estetyczna, możemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest kosmetologia. Otóż jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem i leczeniem oraz pielęgnacją skóry dotkniętej różnego typu defektami. Kosmetologia porusza również problem dbania o włosy oraz paznokcie u rąk czy stóp. Nie chodzi tu jednak o zwykłą, codzienną pielęgnację. Kosmetolodzy bardzo często współpracują z dermatologami, przez co mogą oni pomóc osobom borykającym się z problemami skórnymi. Dzięki temu możliwe jest ustalenie, jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą znacznie poprawić kondycję skóry dotkniętej chorobą bądź jakimkolwiek defektem.

Skąd czerpać wiedzę?

Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej oraz kosmetologii interesują coraz większą liczbę osób. Skąd jednak czerpać wiedzę na ich temat? Bardzo ważne jest znalezienie źródła, które przedstawia wiarygodne informacje. Takim źródłem jest strona internetowa https://www.termedia.pl/dermatologia?diseaseId=60. Znajdziemy tam ciekawe webinaria, a także wiadomości na temat najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, na przykład wstrzykiwania toksyny botulinowej. Możemy również dowiedzieć się, jak opóźnić pojawianie się zmarszczek za pomocą diety oraz dlaczego niektóre kremy mogą nas uczulać. Każdy, kto wybiera się na zabieg do gabinetu medycyny estetycznej, powinien również zwrócić uwagę na artykuły, które poruszają problem wykonywania niektórych poważniejszych operacji przez osoby bez tytułu lekarza. Dzięki temu będziemy w stanie w świadomy sposób wybrać gabinet, w którym wykonamy zabieg z zakresu dermatologii estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *